Daty imienin

Eleganckie i piękne imię Krystyna jest obecnie niezwykle popularne niemal na całym świecie. Nie dziwi zatem wcale fakt występowania tego imienia w wielu wariantach językowych.

Jednakże z względu na częste nadawanie tego imienia dziewczynkom, w naszych kalendarzach nie brak dat, pod którymi figurują imieniny Krystyny. W Polsce Krysia, Krystynka lub Krycha obchodzą imieniny kilka razy do roku. Warto więc podarować wtedy znajomej Krystynie symboliczny podarunek lub upominek, wyrażający nasze ciepłe uczucia i sympatię wobec niej.

Krystyna pierwsze imieniny w roku obchodzi 18 stycznia, razem z Małgorzatą, Moniką i Zuzanną. Kolejną datą jest 14 lutego, czyli tradycyjne Walentynki. Bez wątpienia będzie to doskonała okazja to wyrażenia uczuć wobec solenizantki. Warto też wtedy podarować Krysi pomysłowy i oryginalny prezent lub złożyć serdeczne i szczere życzenia szczęścia oraz zdrowia.

Krystyna może również obchodzić imieniny w marcu, kilka dni po Dniu Kobiet. W naszym kalendarzu imię to figuruje przy dacie 13 marca, kiedy imieniny obchodzą również Bożena, Marek i Patrycja. Z kolei latem, 24 lipca Krystyna obchodzi imieniny wspólnie z Kingą, Olgą, Wiktorem oraz Wojciechem. Jesienią natomiast imieniny Krystyny wypadają w dniu 6 listopada.

Z kolei w grudniu Krystyna może obchodzić imieniny albo 5 albo 27. Imieniny z 5 grudnia można połączyć na przykład z tradycyjnymi Mikołajkami, by młodej Krysi lub Krystynce wręczyć symboliczny, imieninowo-gwiazdkowy prezent. Z kolei po świętach Bożego Narodzenia, 27 grudnia, Krystynie można z powodzeniem zorganizować imieninowe przyjęcie w gronie bliskich znajomych oraz rodziny.

Posiadacze męskiego odpowiednika Krystyny, czyli Panowie o imieniu Krystian obchodzą swoje imieniny czterokrotnie w ciągu roku: 18 marca, 7 kwietnia oraz 4 i 20 grudnia. Ze względu na cechy charakteru, takie jak wrażliwość i towarzyskość, Krystynom i Krystianom warto podarować na imieniny ciekawy i symboliczny upominek.